Maskáče Cena a doručenie do 24.ooh! l Armyshop Nitra
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako si z Vianoc spraviť srandu - alebo prečo nebrať výber darčekov až tak vážne!
19.09.2019
Komentáre (0)

Ako si z Vianoc spraviť srandu - alebo prečo nebrať výber darčekov až tak vážne!

 

Tento článok určite nieje tým, čo chcete vidieť, ak hľadáte dokonalý darček pre muža, ženu, deti, priateľku a podobne. Rovno ho aj zatvorte a prestante čítať. Na to sú články po celom internete, ktoré sa ale len veľmi ťažko približujú reailte.

No ak hľadáte niečo iné, nebavia Vás každoročné stresy okolo Vianoc, stromčeka, ozdôb, nahánky, míňania veľa peňazí bla bla bla atď tak ste na správnom mieste! Zároveň je tento článok synonymom slova realita.

Poznáme to každý. Stres začína už týždeň pred Vianocami. Pred tým dňom "D" kedy by sme mali byť všetci hlavne so svojou rodinou, blízkymi. Sviatky pokoja, oddychu sú len ťažko tým, čím sa nazývajú. A prečo? 

 

Darčekýýýýýý, darčeky, ešte viac darčekov. Bude to stačiť? Ešte niečo kúpim!

Berieme to až príliš vážne. Je to len jeden deň. Vlastne je to len 20 minút... Nejde ani tak o darčeky ale o to byť so svojou rodinou, konečne si oddýchnuť po celom roku práce a nie minúť hneď všetky úspory na Xbox, PlayStation či nový smartfón, na ktorý by už konečne mohli pridať ako spôsob platby - platba jedným z funkčných orgánov.

Ale k veci. OK. Keď už sa to inak nedá, máme pre Vás zopár rád ako týmto obdobím prejsť bez zbytočných stresov, poprípade sa zasmiať, poplakať si.. no veď uvidíte. Samozrejme, nezabudnite minút čo najviac peňazí, poprípade potešiť banku nejakou tou pôžičkou na darčeky.

Nový spôsob platby Apple iPhone 11

 

Doporučenie: Nepobehujte po meste ako splašená zver

To si nezaslúžite. Naháňať sa? Ešte viac ako celý rok? Píše sa rok 2019 - 2020 za rohom. Všetci máme internet, telefóny, ovládanie hlasom, počítače, notebooky a neviem čo ešte, tak prečo behať po obchodoch a stáť v rade za fučiacim zákazníkom, ktorý nemá minútu trpezlivosti aby pani predavačke dovolil nasnímať kód z lego stavebnice.

Darčeky si objednajte cez e-shop. Nech sa naháňa kuriérska spoločnosť a pošta. Samozrejme, myslite dopredu, objednávajte aspoň 2 týždne v predstihu.

Aká náhoda, zrovna taký jeden e-shop poznáme: https://www.tifantex.eu/ - je prispôsobený aj na telefóny, čiže manželke objednáte darček aj z pohodlia krčmy.

Alebo ak náhodou opitý naklikáte všetko možné, bez problémov môžete tovar vrátiť. 

 

Tip 1: Prenesenie zodpovednosti alebo darček pre mňa

Áno, takto to nazývam. Toto je prvá a najrýchlejšia rada. Čo to znamená? 

Kúpite akýkoľvek darček, najlepšie taký, ktorý sa strašne páči Vám. A ak sa dotyčnému nebude páčiť? To je jeho problém, vy ste sa snažili. Presne tu sa prenáša Vaša zodpovednosť za to kúpiť darček na zodpovednosť dotyčného oceniť to čo ste mu darovali.

Poznáte situáciu zo seriáli Simsponovci, kde Homer kúpil svojej žene ako darček bowlingovú guľu so svojim menom so slovami - ak ju nebudeš chcieť ja si ju zoberiem? Inšpirujte sa.

 

Tip 2: Mamííííí ja chcem ajfóóóón!

V dobe, kedy je každé euro dobré, nieje moc múdre len tak minúť týchto eur skoro 1000.

Na nový telefón, ktorý Vaše dieťa aj tak bude do dvoch týždňov hádzať na posteľ z takej diaľky, že keď sa netrafí, rovno prekonáte infarkt a vašej banke vyčaríte úsmev na tvári, kedže za opravu budete viac než 100%ne nachystaný kliknúť vo Vašom internet bankingu na tlačítko "Vziať pôžičku na čokoľvek".

Hlavou sa Vám pritom stále dokolečka spomalene prehráva situácia dopadajúceho iPhonu 11 na roh postele.

OK.. tu máš iPhone. Chcete sa zasmiať? Na internete koluje kopa videí, ako rodičia vložili do krabičky od iPhonu ponožky :) Alebo do krabice od Xboxu tričko... Alebo čokoľvek, čo Vás zbytočne nezruinuje. Kruté? Tak ani nečítajte ďalej :D 

 

Tip 3: Tetovanie či cigarety

Vaše dieťa dávno dovŕšilo vek dospelosti, no neviete sa zmieriť s tým, že fajčí či popíja s kamošmi. Zakazujete mu to, no stále príde domov s cigaretovým závanom či novou kérkou.
Prestante vzdorovať, nieje to dobré pre Vaše zdravie. Určite ocení, ak si pod stromčekom nájde kartón - možno dva jeho obľúbených cigariet, či poukaz v miestnom tetovacom štúdiu na kérku do 50€.

Ocení to viac než keby mu kúpite sveter, v ktorom ho kamoši vysmejú a hneď 25teho ho rituálne spália pod najbližším mostom. A kedže bol polyesterový, určite mu to nebude dlho trvať. Ušetríte za sveter kedže si tie cígy kúpi aj tak z peňazí, ktoré Vám záhadne zmizli z peňaženky týždeň dozadu.

No ak stále chcete sveter - tak tu: https://www.tifantex.eu/panske-svetre - akrylové, polyesterové ale aj bavlnené.. všetky horia približne rovnako.

Tip 4: Tabatierka

Už ked si nájde situáciou znepokojený a zaskočený jedinec pod stromčekom 2 pakle cigariet (ktoré mu určite padnú vhod verte či nie..) nastáva ďalší problém a to konkrétne s "výtvarným umením" na moderných krabičkách od cigariet. Ešte horšie ak to zbadá pod stromčekom po večeri. 

No všetko odľahčíte kúpou tabatierky, kde si vždy môže cigarety uložiť a už sa aspoň nemusí pozerať na tie hrôzostrašné obrázky znetvorených ľudí a šedých zákalov vždy keď po jednej siahne. 

Zopár klasických máme "úplnou náhodou" aj tu  https://www.tifantex.eu/fajky-tabatierky

Tabatierka

 

Tip 5: Ploskačka na ruku pre dcéru

Vyzerá ako náramok na ruku. Síce trocha hrubší, no v dnešnej dobe už nikto nevie rozoznať, čo je a čo nieje módny doplnok.

Každý piatok a sobotu obsadí Vaša dcéra na 2 hodiny kúpelku, kde sa zmaluje a újde na disko. A kedže o tom viete, prekvapíte jú týmto darčekom - ploskačka na ruku. Mladí neradi míňame peniaze na bare diskotéky, najradšej sa napijeme pred podnikom cez cestu niekde na schodoch a potom šup dovnútra.

Prepašovať alkohol sa dá len ťažko, ale s touto ploskačkou oklamete SBS-kára a ani o tom nebude vedieť. "Veď to je náramok!" a vo vnútri skoro deci domácej. Vaše dieťa bude vedieť, že sa naozaj staráte a možno budete mať spolu hneď lepší vzťah. Samozrejme sa bude chváliť kamoškám, akú super vec dostana na Vianoce pod stromček! "To si dostala? Ajm my chceme mať takých super rodičov čo nás pochopia! 

Zase "nááhodou" máme túto ploskačku  na sklade: https://www.tifantex.eu/ploskacka-naramok - pamätajte, viac náramkov, menej vyhodených peňazí na bare.

Ploskačka na ruku

 

Tip 6: Falošný tehotenský test 

Váš priateľ, manžel alebo rodič určite neovláda, či na pozitívnom teste má byť 1 alebo 2 čiarky, bodky, krúžky, pokémoni alebo iné veci. Skrátka vložte do krabičky tehotenský test, ktorý nejakým spôsobom sfalšujete na pozitívny - fixkou alebo ho tam len vložíte a budete tvrdiť že Váš milovaný sa práve stal otcom.

Pod stromčekom to bude pre niekoho príjemné, pre iného zase.. no napíšme radšej len že prekvapenie :D Nechajte dotýčnýcj v tom tak hodinku - dve, pokiaľ v telke nezačne Popelka či iná skamenelina a potom mu môžete odovzdať niečo malé so slovami, že to bol žart :) 

PS: Odporúčame ho pri tom natáčať a potom mu to dokolečka prehrávať.
PS2: Môžete to spraviť napr. aj rodičom. Pozor pri starších osobách, aby ich naozaj neporazilo.

Insta stories už aj na tehotenských testoch

 

Tip 7: Záhradné mini náradie! 

Syn je "vášnivý záhradkár", viete o tom a vždy keď niečo v noci buchne, budíte sa už s pocitom, že máte na rukách putá? Toto náradie mu aj keď nie veľmi, ale pomôže v jeho "hobby". Spávať síce nebudete lepšie, no aspoň ho môžete donútiť prispievať viac do rodinného rozpočtu.

Navyše za posledný rok sme nepredali ani kus a potrebujeme sa toho zbaviť.
https://www.tifantex.eu/naradie-zahradne-mini-3ks

Záhradné náradie

Každopádne, určite by viac pomohla nová UV Lampa či hnojivo, no tie nepredávame.

PS: K tomuto darčeku pre záhradkára odporúčame dokúpiť putá, a nasadzovať si ich každý deň na pár minút. Nech si človek pomaličky zvykne. https://www.tifantex.eu/puta-mfh-29303

Putá

Tip 8: Teraz vážne - Hrdý Slovák

Váš syn, priateľ či manžel nedávno prišiel v nedeľu po futbale s potrhaným tričkom obsahujúcim červené fľaky, k tomu ešte podgurážený, povedzme na viac ako 38%. Nechcete sa pýtať, čo sa stalo, dávno to viete. Pomyslíte si: "Skoro každú nedeľu sa toto deje. Potrebuje viac tričiek!"

Oči sa mu rozžiaria radosťou ak si nájde pod stromčekom niekoľko tričiek so Slovenským znakom. Odporúčame hlavne v červenej farbe, niesú na ňom vidieť fľaky od kečupu. 

Taktiež zbytočne míňa! Ploskačkou so Slovenským znakom mu dáte vedieť, že si môže elixír pravdy preliať doma a nemusí vyhadzovať peniaze po baroch.

Kombo, ktorým určite potešíte.
https://www.tifantex.eu/ploskacka-slovensky-znak
https://www.tifantex.eu/tricko-slovakia-slovensky-znak-cervene

 

Tip 9: Detské montérky

Niektoré deti v Indií pracujú už od ôsmych rokov zatiaľ čo tie naše sa špárajú v nosoch a hrajú na drahých mobiloch. 

Každopádne, doba ide smerom, kedy na dôchodky nebude mať kto robiť. Tak nech si deti od malička na ne pomaly zarábajú 

Detské montérky sú lacné no zato pevné, nezoderú ich len-tak a samozrejme, prečo by ste mali len Vy kosiť záhradu, odpratávať sneh či vykopávať jamy na stromčeky, keď dom, ktorý ste tak ťažko postavili, okupujú aj oni? Smelo do práce!

Rôzne veľkosti, farby, občas nejaká detská potlač https://www.tifantex.eu/detske-monterky

Pozn: Krtko na nohaviciach síce situáciu deťom neuľahčí, zato im bude stále pripomínať detsvo.

Krtko detské montérky

 

Tip 10: Ak už to s "deťmi" po 25ke naozaj nezvládate, no darček musíte kúpiť!

Má už 25, 28, 32, 35 rokov, stále býva s vami doma, nič nerobí, fláka sa, míňa Vaše peniaze? Vyhoďte ho z domu. Ale samozrejme že nie len tak.

Pod stromček mu môžete podarovať "strechu nad hlavou" v podobe stanu a spacáku. Jednoducho sa rozkladá, je veľmi ľahký a môžete ho s novým bývaním vykopnúť hneď po večeri. V Spacáku mu bude teplo a stan počas roka zabezpečí aby sa rôzny hmyz a iné potvory nedostali "do domu".

Bude to síce drahšia alternatíva Vianočného darčeka, no berte to ako poslednú investíciu.

Stany: https://www.tifantex.eu/stany

Spacák - odporúčame tento, ak máte v pláne vyhodiť dotyčného už po večeri (predpokladáme že v Decembri bude zima):
https://www.tifantex.eu/spacak-vojensky-csla-dostojnicky-novy

Kempingová sada na varenie:https://www.tifantex.eu/kempingova-outdoor-sada-na-varenie-campsor-303 - môžete do nej hneď ešte nabaliť na cestu zo šalátu.


 

Tento článok je Satira ku dnešnej "skvelej dobe". 

Nechceme nikoho odradiť od Vianoc, sú to krásne sviatky pokoja, ktoré si po celom roku zaslúžime. A darčeky.. akosi už ku Vianociam patria, no netreba to preháňať a treba si uvedomiť, na čo naozaj máme a na čo nie, čo dotyčnému naozaj padne vhod alebo to kúpime len preto, aby niečo bolo.

Počas roka máme taktiež ďaľších 364 dní, kedy sa môžeme navzájom obdarovať hoci maličkosťou, kvetom, raňajkami do postele, alebo poďakovať spoločne za to, čo máme. Fantázií sa medze nekladú. 

Nenechajte sa taktiež rozhodiť reklamami na Vianočné darčeky ktoré začínajú už od Októbra. Vezmite si svoj čas do vlastných rúk a rozhodnite sa sami. Predsa len, 25teho už je zase po Vianociach. Myslime na seba viac aj počas roka a hlavne na to, že darčeky nie sú symbolom Vianoc, ale skôr to, že je končene celá rodina spolu aspoň na chvíľu za jedným stolom. 

 


 

A čo je to Satira?

- Satira je ostrý, útočný, uštipačný, bezohľadný výsmech, posmech. V literatúre je to umelecké dielo (v Našom prípade blogový článok) kritizujúce nedostatky, útočiace na nedostatky, chyby niekoho alebo niečoho iróniou, výsmechom a sarkazmom. Vyskytujú sa v nej nereálne prvky, často vyjadrené zveličením....

No tu mi niečo nesedí.. V tomto článku sa veľa nereálnych prvkov naozaj nevyskytuje :)

A čo si myslíte vy? Napíšte do komentov, či sme Vás rozosmiali, alebo rozplakali. Alebo či sme pomohli :)

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Poštovné zdarma? Aj také akcie robíme!
Prihláste sa a nepremeškajte akcie a súťaže!

TifanTEX s.r.o.

Slovenský výrobca a dodávateľ maskáčových a pracovných odevov. Dovozca a dodávateľ oblečenia, outdoor a doplnkov do domácnosti.

Hovoria o Nás

Viac ako 40 000 vybavených objednávok a množstvo spokojných zákazníkov 

Kde Nás nájdete

Hlavná 623, Lehota, 95136,
Nitra - Slovensko


Platba na odbernom mieste
je možná len v hotovosti -

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk